Kdo jsme

ŠTĚPÁN

V lesním klubu pracuji jako průvodce již třetím rokem. Avšak monotónnost není na pořadu dne, každý den mě děti dokáží překvapit tím, co vše dokáží vymyslet, s čím si umí poradit a s jakým zápalem se dokáží pustit do nových výzev. Jak děti rostou, rostu s nimi i já. Vím, jak můžou být pro děti určité situace náročné, a tak k nim přistupuji s trpělivostí a empatií. Snažím se vždy zvolit individuální přístup k různorodým povahám dětí. Svoboda dětí je pro mě alfou a omegou, zároveň jsou pro mě důležité jasné hranice, ve kterých se budeme všichni cítit bezpečně.

EVA

Lesnímu klubu se věnuji tři roky a jsem velice ráda za tuto krásnou zkušenost, ať již průvodcovství či vedení klubu. Dovedli mne k tomu m tři děti. Jako průvodce i jako rodič beru děti jako rovnocenné partnery, ráda s nimi tvořím a pouštím se do společných aktivit. Od léta se budu věnovat již jen svým dětem, ke kterým jedno přibude, a těším se, že budu moci sledovat, jak klub funguje i beze mne.

KATKA

Ráda chodím bosa, lezu po skalách a miluji přírodu. Jako máma jsem se dostala ke studiu všeho kolem přirozeného porodu, kontaktního rodičovství a respektu k dětem. V současnosti studuji školu pro duly a také jsem se rozhodla přijmout velkou životní výzvu – od července 2021 převzít od Evi vedení Lesního klubu Na Paloučku a doplnit Štěpána v průvodcovství. Ráda se nechám vtáhnout do dětského světa, miluju svobodnou spontánní hru a neodolám společnému zkoumání přírody s dětmi. Plně chápu dětskou potřebu být od bláta od hlavy až k patě, stejně jako velké emoce, které se učí zvládat. Ráda se s dětmi směju, tvořím a nebo tiše pozoruji jejich přirozenou zvědavost a kreativitu. Ve chvíli, kdy mě potřebují, jsem tu.

RITA

Celý svůj profesní život se pohybuji v oblasti vzdělávání dětí. Mám zkušenosti z klasických státních mateřských škol i alternativních skupin, několik let jsem vedla i svou dětskou skupinu. Na Paloučku se podílím na průvodcovství příměstských táborů a jsem zastupujícím průvodcem lesního klubu.

JANA

Jsem mámou dvou holčiček a studuji učitelství pro základní školy. Od září budu v klubu Na Paloučku připravovat aktivity pro předškolní děti.